• طبقه بندی مقالات
  • سناتورهای آمریکایی خواستار تشکیل شورای امنیت سایبری شرکت های فن آوری شدند
   نگرانی های امنیت ملی در خصوص محصولات IT تولید شده توسط کمپانی های بین المللی مانند Kaspersky و ZTE روبه افزایش است و از این رو، دو نفر از سناتورهای آمریکا در تاریخ 19 ژوئن، یک لایحه دو حزبی را مبنی بر ایجاد شورایی با هدف ترویج به اشتراک گذاری اطلاعات در خصوص ریسک های زنجیره تأمینIT ارائه نمودند.
   کلر مک‌کسکیل، سناتور حزب دموکرات و جیمز لنکفرد، سناتور جمهوری خواه، قانون فدرال امنیت زنجیره تأمین را با هدف ارتقاء ارتباطات میان جامعه اطلاعاتی و سازمان های غیرنظامی در خصوص اجزایی از فناوری اطلاعات که ممکن است امنیت سایبری دولت را با خطر مواجه سازند، معرفی نمودند.
   مک کسکیل معتقد است: ”امنیت سایبری، یکی از مسائل قرن 21 است که ما همچنان در پی رفع آن با راه حل های قرن بیستمی هستیم و این امر نباید در حوزه ای که زندگی و معیشت تمامی آمریکایی ها را تحت تأثیر قرار می دهد، روی دهد“.
   ”ما نمی توانیم به تهدیدات زنجیره تأمین به صورت تدریجی پاسخ دهیم، ما باید به سیستمی مجهز باشیم که این ریسک ها را در سراسر دولت ارزیابی نماید و این کاری است که این لایحه به دنبال آن است“.
   این لایحه، در پی تشکیل شورای امنیت سایبری است که مسئول توسعه معیارهایی برای ارزیابی ریسک زنجیره تأمینIT باشد و در عین حال با بخش خصوصی بر سر بهترین الگوها به مشورت بپردازد. بنگاه های منحصر به فرد برای انجام ارزیابی ریسک همه محصولات جاری و آتی مورد استفاده در حوزهIT و مجوزدهی به سازمان ها برای کاهش تهدیدات مرتبط با دستاوردهای IT که امنیت ملی و منافع عمومی را به خطر می اندازند، مورد نیاز هستند.
   لنکفرد می گوید: ”کشور همچنان به تلاش برای محافظت از امنیت سایبری ادامه می دهد و ما نیازمند سیستمی هستیم که به ما اجازه اداره کردن ریسک ها را پیش از آن که به یک معضل ملی بدل شوند، بدهد“.
   ”این لایحه دو حزبی به روشن شدن نقش و مسئولیت هر یک از بنگاه های دولتی و محافظت از دولت فدرال در برابر تهدیدات امنیتIT از طریق تقویت مدیریت ریسک زنجیره تأمین کمک می نماید. دولت نیازمند آن است که به تلاش های خود برای تقویت آسیب پذیری های امنیت سایبری ادامه دهد و این لایحه ما را در مسیر درست به حرکت وا می دارد“.

   منبع اصلی مقاله


   منبع درج


   منابع


   آدرس وب سایت

   fifthdomain.com

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.