• شکایت متقابل اپل از اریکسون به‌دلیل نقض پتنت‌های مربوط به فناوری mmWave

   شکایت متقابل اپل از اریکسون به‌دلیل نقض پتنت‌های مربوط به فناوری mmWave

   شکایت متقابل اپل از اریکسون به‌دلیل نقض پتنت‌های مربوط به فناوری mmWave

   پس از طرح دعوی متقابل اریکسون علیه اپل به‌دلیل مجوز ثبت اختراع 5G، کوپرتینویی‌ها در پاسخ، شکایت متقابلی را در کمیسیون تجارت بین‌المللی ایالات متحده (ITC) تنظیم کرده‌اند که هدف آن ممنوعیت واردات تجهیزات ایستگاه پایه موبایل اریکسون در ایالات متحده است.

   چهارشنبه گذشته، گزارشی منتشر شد که نشان می‌داد شرکت سوئدی اریکسون به‌دلیل اتمام همکاری با اپل و تمدید نشدن مجوز فناوری‌های مرتبط با 5G، دعوی جدیدی را علیه غول دنیای فناوری راه انداخته است که مجموعاً ۱۲ اختراع جداگانه را شامل می‌شود. اکنون به‌‌ نظر می‌رسد که اپل نیز در اقدامی تلافی‌جویانه در صدد ایجاد شکایتی جدید علیه اریکسون است.
   طبق گزارش‌ها، شکایت اریکسون در ناحیه‌ی غربی تگزاس و همچنین در حداقل یک حوزه‌ی قضایی ناشناخته در خارج از ایالات متحده آمریکا ثبت شده و این در ‌حالی است که اپل به جای آن، شکایتش را در کمیسیون تجارت بین‌المللی ایالات متحده (ITC) مطرح کرده است. دعوی متقابل اپل از ITC درخواست می‌کند که واردات محصولات زیرساخت موبایل اریکسون را ممنوع کند. در این ادله ادعا می‌شود که محصولات زیرساخت موبایل اریکسون سه مورد از پتنت‌های مربوط به mmWave اپل را نقض می‌کنند.
   اپل همچنین می‌گوید که در‌ صورت منحل شدن شکایت اریکسون، مایل است شکایت خود را پس بگیرد. در مستندات پرونده اپل آمده است:اقدامات اریکسون در ایالات متحده و سراسر جهان نشان می‌دهد که آن‌ها نمی‌خواهند دادگاه شرایط منصفانه، معقول و بدون تبعیضی را برای پتنت‌هایشان تعیین کند. از‌ طریق چنین اقداماتی، نهادهای اریکسون به‌طور نادرست از پتنت‌های ضروری استاندارد ادعایی خود (SEP) و پتنت‌های ضروری غیر استاندارد (NEP) به‌عنوان مهمات از‌‌ دستورهای لازم برای وادار کردن اپل به انجام اقدامات غیرمنصفانه و غیرمنطقی و مجوز تبعیض‌آمیز برای SEPهای ادعا شده استفاده می‌کنند.
   اپل می‌گوید که اگر اریکسون مایل به پس گرفتن همه‌ی شکایت‌ها و اقدامات قانونی خود نباشد، از دادگاه می‌خواهد تصمیم بگیرد که هزینه‌ی مجوز منصفانه چقدر خواهد بود. در‌ واقع، درخواست اپل برای تصمیم‌گیری دادگاه تگزاس در ‌مورد هزینه در نوع خود جالب توجه است؛ چراکه معمولاً این شرکت درخواست می‌کند که پرونده‌های حقوقی ناحیه‌ی تگزاس به کالیفرنیا منتقل شوند.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.