• لایحه ممنوعیت رمز ارزها به پارلمان هند ارسال شد

   لایحه ممنوعیت رمز ارزها به پارلمان هند ارسال شد

   لایحه ممنوعیت رمز ارزها به پارلمان هند ارسال شد

   دولت هند لایحه‌ای را بررسی می‌کند که بر اساس آن، ساخت روپیه دیجیتال از هفته آینده آغاز خواهد شد؛ با این حال، ممکن است برخی از رمزارزها نیز در این کشور ممنوع اعلام شوند

   مجلس سفلی هند لایحه رمزارزها و مقررات رسمی مربوط به آنها را به عنوان یکی از ۲۶ لایحه جدید در جلسه زمستانی خود در روز دوشنبه هفته آینده بررسی خواهد کرد. بر اساس این لایحه، قانون‌گذاران می‌توانند به قانونی برای ایجاد «چارچوبی تسهیل‌کننده برای ساخت یک رمزارز رسمی» صادرشده توسط بانک مرکزی این کشور رأی دهند. با این وجود، این لایحه ممنوعیت «کلیه رمزارزهای خصوصی» به استثنای دارایی‌هایی که فناوری زیربنایی رمز ارز و کاربردهای آن را ترویج می‌کنند را پیشنهاد می‌کند.همین لایحه قبلاً در دستور کار پارلمان هند قرار گرفته بود اما تصمیمی در رابطه با آن گرفته نشد. دارایی‌های دیجیتال پیش‌تر در هند ممنوع بودند اما در مارس ۲۰۲۰، دادگاه عالی این کشور ممنوعیت کلی که دو سال پیش از آن توسط بانک مرکزی بر رمزارزها اعمال شده بود را لغو کرد. از آن زمان، گزارش‌های بسیاری حاکی از این است که مقامات دولت هند در حال بررسی راه‌های مختلفی برای قانون‌گذاری دارایی‌های دیجیتال هستند.
   هند جمعیتی ۱.۴میلیارد نفری دارد و بدون شک تصمیم مجلس عوام این کشور برای ایجاد چارچوب قانونی مشخصی برای رمزارز ملی و همچنین اعمال ممنوعیت بر بسیاری از پروژه‌های کریپتو تاثیر قابل‌توجهی بر این صنعت خواهد گذاشت. کومار گاوراو، مدیرعامل شرکت Cashaa در ماه ژانویه در مصاحبه‌ای خاطرنشان کرد که قانون‌گذاری این کشور بیشتر به جای ممنوعیت کامل رمزارزها برای جلوگیری از فعالیت‌های غیرقانونی در صنعت است.در صورت تصویب لایحه پیشنهادی، قانون‌گذاران هند بایستی همچنان به نحوه رسیدگی به پروژه‌های کریپتو که از منظر قانونی مجاز به فعالیت در این کشور هستند و همچنین به روپیه دیجیتال رسیدگی کند. گزارش ماه سپتامبر ET Now نشان می‌دهد که اداره مالیات هندوستان در نظر دارد تا از درآمد حاصل از رمزارزها مالیات اتخاذ کند. علاوه بر این، مقامات وزارت دارایی این کشور در حال بررسی چارچوبی قانونی برای نزدیک‌تر کردن رمزارزها به کالا هستند.بنا بر گزارش کاربران در شبکه اجتماعی ردیت، انتشار این خبر باعث شده است تا شهروندان هندی به فروش دارایی‌های دیجیتال خود بپردازند. برخی از آلتکوین‌ها تا ۴۰٪ در برابر روپیه هند افت قیمت داشته‌اند. حتی استیبل کوین‌ها نیز در برابر روپیه تا ۱۰٪ کاهش قیمت را تجربه کرده‌اند.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.