• استانداردهای جدید برای پیشبرد کشاورزی دیجیتال

   استانداردهای جدید برای پیشبرد کشاورزی دیجیتال

   استانداردهای جدید برای پیشبرد کشاورزی دیجیتال

   تمرکز ITU و FAO بر کمک به کشاورزان برای پذیرش هوش مصنوعی و اینترنت اشیا است.

   موج بعدی پیشرفت فناوری برای حفظ جمعیت جهانی که به سرعت در حال رشد است، سرمایه گذاری در هوش مصنوعی (AI) و اینترنت اشیا (IoT) برای بهبود پایداری تکنیک‌های کشاورزی خواهد بود.
   هوش مصنوعی و اینترنت اشیا با هم به کشاورزان اجازه می‌دهند تا در سطح یک متر مربع به جای کل مزارع یا همه دام ها تصمیم بگیرند.
   یک گروه کانونی جدید اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU) که به هوش مصنوعی و اینترنت اشیا اختصاص دارد برای کشاورزی دیجیتال، سیستم‌های فیزیکی-سایبری در حال ظهور را به عنوان زمینه‌ای برای استانداردسازی برای کشاورزی در سراسر جهان بررسی خواهد کرد.
   هولین ژائو، دبیر کل ITU :پیش بینی اینکه سیاره ما تا سال 2050 میزبان 9.7 میلیارد نفر خواهد بود، پیشرفت فناوری قابل توجهی را برای حفظ زندگی بسیاری ضروری می کند.
   این گروه آغاز یک حرکت جهانی برای اطمینان از دسترسی عادلانه به قابلیت های جدید در حال ظهور در کشاورزی با پیشرفت در فناوری دیجیتال است.
   این گروه متمرکز با سازمان کشاورزی ملل متحد (فائو) همکاری می کند که تلاش های بین المللی را برای شکست دادن گرسنگی و بهبود تغذیه و امنیت غذایی انجام می دهد.
   مدیر ارشد اطلاعات و مدیر بخش دیجیتالی شدن و انفورماتیک فائو، گفت: قابلیت‌های دیجیتال جدید فرصتی بی‌نظیر برای تغییر سیستم‌های غذایی و تسریع حرکت به سمت گرسنگی صفر است.
   گروه جدید به طور قابل توجهی به این تلاش ها کمک خواهد کرد و هوش مصنوعی و اینترنت اشیا را به عنوان توانمندسازهای کلیدی پشت قابلیت های جدید کشاورزی دیجیتال گرد هم می آورد.
   این گروه به گروه متخصص استانداردسازی ITU برای «IoT و شهرها و جوامع هوشمند» گزارش خواهد داد.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.