• حملات سایبری به چندین دولت همچون آلمان مرتبط با بلاروس است

   حملات سایبری به چندین دولت همچون آلمان مرتبط با بلاروس است

   حملات سایبری به چندین دولت همچون آلمان مرتبط با بلاروس است

   گروه‌های هک که پشت حملات ماه‌های اخیر به آژانس‌های دولتی در کشورهایی از جمله آلمان بودند، توسط محققان امنیت سایبری روز سه‌شنبه با دولت بلاروس مرتبط شدند.

   محققان شرکت امنیت سایبری Mandiant این انتساب را به عنوان بخشی از یک گزارش جدید منتشر کردند و با «اطمینان بالا» ارزیابی کردند که فعالیت کمپین اطلاعاتی «Ghostwriter» همسو با منافع دولت بلاروس است.
   یک گروه جاسوسی سایبری که Mandiant آن را "UNC1151" نامید، نیز با دولت بلاروس مرتبط بود. Mandiant در آوریل گزارش داده بود که UNC1151 به انجام عملیات نفوذ Ghostwriter کمک می کند.
   اهداف UNC1151 شامل دولت و گروه‌های بخش خصوصی در لیتوانی، لتونی، لهستان، اوکراین و آلمان بود و UNC1151 روزنامه‌نگاران بلاروس، مخالفان و نهادهای رسانه‌ای را دنبال می‌کند. Mandiant اشاره کرد که در حالی که UNC1151 کشورهای مورد اشاره را هدف قرار داده است، هیچ نهاد دولتی در روسیه یا بلاروس را دنبال نکرده است.
   کمپین Ghostwriter قبلاً توسط مقامات از جمله اتحادیه اروپا، به دولت روسیه مرتبط شده بود، که به طور رسمی روسیه را به دلیل حملات به اعضای پارلمان، مقامات دولتی و سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا محکوم کرد.
   آسوشیتدپرس در ماه سپتامبر گزارش داد که دولت آلمان به طور رسمی سرویس اطلاعاتی روسیه GRU را متهم به هدف قرار دادن قانونگذاران آلمانی قبل از انتخابات این کشور می کند.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.