• اسپیس ایکس ۵۳ ماهواره استارلینک را به مدار فرستاد

   اسپیس ایکس ۵۳ ماهواره استارلینک را به مدار فرستاد

   اسپیس ایکس ۵۳ ماهواره استارلینک را به مدار فرستاد

   اسپیس ایکس به فاصله سه روز پس از ارسال فضانوردان ماموریت «کرو-۳» به ایستگاه فضایی بین‌المللی، دومین موشک خود را پرتاب کرد و این بار ۵۳ ماهواره استارلینک را به مدار کره زمین فرستاد.

   موشک فالکون ۹ روز گذشته از مرکز فضایی اسپیس ایکس در «کیپ کاناورال» پرتاب شد تا بیست و پنجمین پرتاب این شرکت در سال ۲۰۲۱ باشد. این نسخه از فالکون ۹ برای نهمین بار پرواز کرد و با موفقیت در نقطه فرود خود در دریا پایین آمد.
   ماموریت ارسال ماهواره استارلینک به خاطر آب و هوای طوفانی ۲۴ ساعت به تعویق افتاده بود. بامداد شنبه نیز لایه‌ای از مه غلیظ در محل پرتاب دیده می‌شد اما با طلوع خورشید از شدت مه کاسته شد. با این حال، فالکون ۹ در زمان پرتاب با حجم بالایی از مه احاطه شده بود و تنها پس از جدایی از زمین به وضوح در دیدرس قرار گرفت.
   اسپیس ایکس با این ماموریت برای نخستین بار در شش ماه اخیر موفق شد موشک ۷۰ متری فالکون ۹ را از فلوریدا پرتاب کند. این موشک حدود ۹ دقیقه پس از پرتاب به زمین برگشت و با موفقیت فرود آمد. با قرارگیری این ماهواره‌ها در مدار، حالا مجموع تعداد ماهواره‌های استارلینک به ۱۸۴۴ عدد می‌رسد. پرتاب امروز حامل دومین گروه از ماهواره‌های ارتقایافته استارلینک بود که حالا قادرند از طریق لیزر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.
   اسپیس ایکس هفته گذشته سرنشینان ماموریت «کرو-۲» را از ایستگاه فضایی بین‌المللی دریافت کرد. سپس دو روز بعد چهار فضانورد دیگر را در ماموریت کرو-۳ به ایستگاه فضایی فرستاد تا جای فضانوردان قبلی را پر کنند. با این حساب، اسپیس ایکس در طول ۱۸ ماه اخیر ۱۸ نفر را به فضا فرستاده و از این حیث به دستاورد مهمی رسیده است.
   پرواز امروز فالکون ۹ در مجموع صد و بیست و هشتمین پرواز این موشک و بیست و سومین پرواز فالکون ۹ در سال جاری میلادی بود.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.