• ادوارد اسنودن: ممنوعیت بیت کوین در چین این رمزارز را قوی‌تر کرده است

   ادوارد اسنودن: ممنوعیت بیت کوین در چین این رمزارز را قوی‌تر کرده است

   ادوارد اسنودن: ممنوعیت بیت کوین در چین این رمزارز را قوی‌تر کرده است

   «ادوارد اسنودن»، کارمند سابق سازمان امنیت ملی آمریکا می‌گوید بیت کوین علی‌رغم ممنوعیت‌های چین از ماه مارس ۲۰۲۰ بیش از ۱۰۰۰ درصد رشد داشته. او معتقد است که ممنوعیت‌های چین موجب تقویت این رمزارز شده‌اند.

   اسنودن در صفحه توییتر خود نوشت: «گاهی اوقات به عقب نگاه می‌کنم و این سوال برایم به وجود می‌آید که چند نفر در ماه مارس ۲۰۲۰ بیت کوین خریده بودند. قیمت بیت کوین از آن زمان ۱۰ برابر شده، هرچند دولت‌ها به‌صورت هماهنگ سعی کردند آگاهی عمومی نسبت به رمزارزها را پایین بیاورند. چین حتی این رمزارز را ممنوع کرد، اما اقدام آن‌ها باعث تقویت بیت کوین شد.»
   قیمت بیت کوین در ماه مارس ۲۰۲۰ تا حدود ۵۰۰۰ دلار پایین آمد. اما از آن زمان تاکنون آن‌قدر بر محبوبیت این رمزارز افزوده شده که در ۱۸ ماه گذشته تقریبا شاهد یک رشد ۱۰۰۰ درصدی بوده‌ایم. بیت کوین در حال حاضر در حدود قیمت ۴۷,۵۰۰ دلار معامله می‌شود و ارزش بازار آن ۹۰۰ میلیارد دلار است.
   بزرگ‌ترین رمزارز بازار در ۱۲ ماه اخیر موانع بزرگی را پشت سر گذاشته است. چند وقت پیش، چین تمام فعالیت‌های مرتبط با رمزارزها از جمله استخراج آن‌ها را در این کشور ممنوع کرد. در نتیجه، نرخ هش بیت کوین بیش از ۵۰ درصد پایین آمد. با این حال، بازگشت نرخ استخراج بیت کوین در چند وقت اخیر موجب شده درآمد کلی حاصل از استخراج این رمزارز به یک رکورد تاریخی برسد.
   بیت کوین پس از پشت سر گذاشتن سپتامبر، ماه اکتبر را با یک صعود جذاب آغاز کرد. قیمت این رمزارز در تاریخ ۳ اکتبر به ۴۹ هزار دلار رسید و اتریوم هم تا ۳۴۸۰ دلار بالا رفت. «سایمون پیترز»، تحلیلگر بازار از شرکت eToro می‌گوید: «رمزارزها تا پایان سپتامبر توان صعود نداشتند و نتوانستند عملکرد خوبی از خود نشان دهند. ولی ارزهای بزرگ در طول آخر هفته گذشته به دنبال اظهارنظر مثبت «گری گنسلر» از کمیسیون بورس و اوراق بهادار دوباره صعودی شدند.»

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.