• نمایندگان آمریکایی خواهان تحقیقات درباره فیس بوک شدند

   نمایندگان آمریکایی خواهان تحقیقات درباره فیس بوک شدند

   نمایندگان آمریکایی خواهان تحقیقات درباره فیس بوک شدند

   نمایندگان آمریکایی مارک زاکربرگ را متهم کردند با تلاش برای دستیابی به درآمد بیشتر به ایمنی کاربران اهمیتی نداده است. آنها از رگولاتورها خواستند درباره اتهامات فیس بوک تحقیقاتی انجام دهد.

   در همین راستا نمایندگان آمریکایی مارک زاکربرگ مدیر ارشد اجرایی فیس بوک را متهم کردند همزمان با تلاش برای دستیابی به درآمد بیشتر به ایمنی کاربران اهمیتی نداده است. آنها از رگولاتورها خواستند درباره اتهامات افشاگر فیس بوک مبنی بر آنکه این پلتفرم به سلامت ذهنی کودکان آسیب می‌رساند و سود سهام شرکت، تحقیقاتی انجام دهند.سناتور دان سالیوان نیز از تأثیر فیس بوک و زیرمجموعه‌هایش مانند اینستاگرام روی سلامت ذهنی کودکان ابراز نگرانی کرد.
   ریچارد بلومنتال دیگر سناتور آمریکایی نیز گفت: فیس بوک می‌دانست محصولاتش اعتیاد آور هستند.
   وی خواستار شهادت زاکربرگ در مقابل کمیته سنا شد و از سوی دیگر خواهان تحقیق کمیسیون بورس و اوراق بهادار و کمیسیون فدرال تجارت در این شرکت شد.
   زاکربرگ چند ساعت بعد در یک پست عمومی در فیس بوک از عملکرد شرکت خود دفاع کرد و گفت: این اتهامات برخلاف اهداف فیس بوک هستند.
   وی در این باره نوشت: این ادعا که ما به طور عمدی محتوایی ترویج خشم را منتشر کرده‌ایم، کاملاً غیرمنطقی است. ما از راه تبلیغات درآمدزایی می‌کنیم و آگهی دهندگان به طور مداوم به ما گوشزد می‌کنند که نمی‌خواهند تبلیغات کسب وکارشان نزدیک محتوای آسیب زا یا خشونت پراکنی باشد. هیچ شرکت فناوری نمی‌شناسم که محصولاتش را برای خشمگین یا افسرده کردن مردم بسازد.
   زاکربرگ در بخش دیگری از پستش اعلام کرد به تحقیقات برای تاثیرهای اجتماعی خود ادامه می‌دهد. علاوه برآن کنگره باید قوانین را آپدیت کند تا سن قانون نوجوانان برای استفاده از سرویس‌های اینترنتی مشخص شود، شیوه‌های احراز سن آنها تعریف شود و همچنین باید برای ایجاد توازن بین حریم خصوصی نوجوان و اعطای دسترسی به والدین برای رصد فعالیت‌ها اقدامی انجام شود.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.