• معرفی لایحه جدید از سوی قانونگذاران برای شناسایی و محافظت از گروه های مهم در برابر تهدیدات سایبری

   معرفی لایحه جدید از سوی قانونگذاران برای شناسایی و محافظت از گروه های مهم در برابر تهدیدات سایبری

   معرفی لایحه جدید از سوی قانونگذاران برای شناسایی و محافظت از گروه های مهم در برابر تهدیدات سایبری

   اعضای کمیته امنیت داخلی مجلس نمایندگان آمریکا روز سه شنبه قانونی را برای کمک به دولت فدرال در شناسایی و محافظت بیشتر گروه های مهم در برابر حملات سایبری معرفی کردند.

   قانون تأمین امنیت زیرساخت های مهم به آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت ها (CISA) اجازه می دهد تا فرایندی را برای تعیین گروه ها به عنوان زیرساخت های مهم سیستماتیک (SICI) ایجاد کند.
   CISA ملزم به همکاری با آژانس های مدیریت ریسک هستند و اطمینان از دسترسی CISA به مالکان و اپراتورهای این گروه های کلیدی از برنامه های اصلی امنیت سایبری است.
   کاتکو روز سه شنبه در بیانیه ای گفت: در ماه های اخیر ، ما به طور گسترده با صنعت همکاری کرده ایم تا فرآیند شفاف تدوین کنیم.
   این قانون در پی چندین رویداد بزرگ سایبری در سال گذشته که توجه اعضای کنگره را جلب کرده است ، وضع شد.
   این حوادث شامل حملات باج افزار به شرکت هایی از جمله Colonial Pipeline و تولید کننده گوشت JBS ، است که زنجیره تامین را مختل کرده است و هک SolarWinds در ماه دسامبر که به هکرهای مرتبط با دولت روسیه اجازه داد تا بسیاری از آژانس های فدرال را به خطر بیندازند.
   در پاسخ ، چندین قانون در مجلس و سنا وضع شده است، از جمله لایحه دو حزبی که ماه گذشته به عنوان بخشی از قانون مجوز دفاع ملی 2022 (NDAA) به تصویب مجلس رسید که بر اساس آن CISA ملزم به ایجاد الزامات برای برخی از مالکان و اپراتورهای زیرساختی برای گزارش حوادث امنیت سایبری است

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.