• مجلس شورای اسلامی به دنبال قانون گذاری و کمک به تنظیم گری در فضای مجازی است نه ایجاد محدودیت

   معاون حقوقی وپارلمانی مرکزملی فضای مجازی:

   مجلس شورای اسلامی به دنبال قانون گذاری و کمک به تنظیم گری در فضای مجازی است نه ایجاد محدودیت

   مجلس شورای اسلامی به دنبال قانون گذاری و کمک به تنظیم گری در فضای مجازی است نه ایجاد محدودیت

   معاون حقوقی وپارلمانی مرکزملی فضای مجازی بر توسعه سکوهای داخلی و ساماندهی سکوهای خارجی درقانون حمایت از حقوق کاربران درمجلس شورای اسلامی تاکید کرد.

   به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی، امیرخوراکیان – معاون حقوقی و پارلمانی مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به جلساتی که طی ماه ها وهفته های اخیر با نمایندگان مجلس شورای اسلامی به خصوص اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس، ذی نفعان وفعالان حوزه فضای مجازی کشورداشته است، گفت: مجلس شورای اسلامی در راستای سیاست های کلان شورای عالی فضای مجازی کشور به دنبال تصویب قانون حمایت از حقوق کاربران و خدمات کاربردی فضای مجازی است و هدف اصلی از این طرح قانون گذاری برای تنظیم گری است و نه ایجاد محدودیت و مسدودسازی خدمات. این نگاه به وضوح در مسیر اصلاح و تکامل این طرح قابل مشاهده است.
   وی با اشاره به همکاری خوب نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با شورای عالی فضای مجازی در جهت ارایه طرحی جامع وکامل برای تامین انواع نیازهای خدماتی در کشور با بهترین کیفیت درفضای مجازی تاکیدکرد: متاسفانه مراحل اصلاح وتکمیل این طرح به خوبی به رسانه ها اطلاع رسانی نشده و صرفا طرح اولیه منتشر شده است در حالی که این طرح طی جلسات متعدد بااصلاحات و تغییرات بسیاری همراه بوده است.
   معاون حقوقی و امور مجلس مرکز ملی فضای مجازی تاکید کرد: جلسات و بررسی های کارشناسی در این رابطه همچنان ادامه دارد و تمام نقدها و نظرات کارشناسی به دقت مورد توجه و بررسی قرار می گیرد.
   خوراکیان با بیان این که بسیاری از کشورها به دنبال قانون گذاری وتنظیم گری فضای مجازی هستند، افزود: اکثر کشورها با توجه به گستره وسیع فضای مجازی درشئون زندگی مردم و آثار آن در حوزه های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و حتی سیاسی به دنبال ایجاد قوانین در این فضا هستند و ما نیز برای رهایی از بلاتکلیفی و رفع این خلاء با مجلس شورای اسلامی به دنبال ایجاد قوانین و مقررات برای توسعه سرویس های داخلی و تسهیل فعالیت کاربران در این فضا هستیم.
   معاون حقوقی وپارلمانی مرکزملی فضای مجازی تصریح کرد: براساس مسائل و مواردمطرح شده درجلسات نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اعضای شورای عالی و مرکز ملی فضای مجازی به هیچ عنوان محدودیت ومسدودسازی خدمات دراین طرح مطرح نبوده و به دنبال مقرره گذاری و ایجاد ظرفیت های مناسب برای تصمیم گیری لازم در این فضا بوده ایم. درهمین راستا مجلس شورای اسلامی به تمامی اسناد بالادستی و سیاست های مصوب شورای عالی فضای مجازی اشراف کامل داشته و تاکید دارد تا قوانین مورد نظر در مسیر این سیاست ها تدوین و تصویب شود.
   وی گفت: توسعه اقتصاد دیجیتال، خدمات داخلی و حمایت از سرویس ها، شرکت ها وکسب وکارهای داخلی از مهمترین مباحث این طرح بوده و به طورجدی مورد توجه مجلس شورای اسلامی است تا این طرح در نهایت منجر به تشویق و حمایت از پلت فرم ها وسرویس های داخلی برای ارایه باکیفیت ترین خدمات روز جهانی به مردم شده و همچنین خدمات و سرویس های ارایه شده بر روی پلت فرم های خارجی ساماندهی شود.
   خوراکیان افزود: از فعالان فضای مجازی و رسانه ها دعوت می شود تا با تکیه بر مباحث فنی و کارشناسی به دلیل تخصصی ودانش پایه بودن این فضا پس از اطلاع از آخرین نسخه مصوبات با اصلاحات نهایی و نه پیش نویس های ابتدایی ، نقدها ، نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنند و مرکز ملی فضای مجازی صمیمانه از دیدگاه های نخبگان، کارشناسان، فعالان فضای مجازی و رسانه های تخصصی در این حوزه استقبال کرده و همواره معتقد است مجموع نظرات و پیشنهادهای این عزیزان در کنار نقطه نظرات مسئولان می تواند منجر به تبیین طرحی جامع وکامل شود.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.