• کاهش شکاف دیجیتالی با افتتاح دامنه اینترنتی نقطه ایران

   دبیر شورای عالی فضای مجازی :

   کاهش شکاف دیجیتالی با افتتاح دامنه اینترنتی نقطه ایران

   کاهش شکاف دیجیتالی با افتتاح دامنه اینترنتی نقطه ایران

   دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور از کاهش شکاف دیجیتالی در فضای مجازی کشور با افتتاح دامنه اینترنتی نقطه ایران خبر داد.

   به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی، دکتر سید ابوالحسن فیروزآبادی – دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور در مراسم مجازی افتتاحیه دامنه اینترنتی نقطه ایران (.ایران) گفت: این گام مهمی به سمت تقویت استفاده از زبان فارسی در فضای مجازی در راستای اهداف شبکه ملی اطلاعات در کشور بود که باعث کاهش شکاف دیجیتالی میان افراد بزرگسال و خردسال که به زبان انگلیسی مسلط نیستند خواهد شد تا این افراد نیز بتوانند از فواید فضای مجازی بهره مند شوند.
   وی افزود: زبان هر ملت در شکل دهی فضای ذهنی هر ملت نقش اساسی دارد و فضای فیزیکی نیز برآمده از فضای ذهنی شکل می گیرد. لذا حتی الامکان نسبت به فارسی سازی فضای مجازی کشور بایستی اقدام شود.
   دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور با بیان این که با افتتاح این پروژه شاهد بکار گیری زبان فارسی در این فضا در زبان های پیشرفته برنامه نویسی خواهیم بود، تصریح کرد:: مرکز ملی فضای مجازی برای تسریع در تنظیم گری اختصاص دامنه و نظارت بر مقررات ثبت نام آن در کشور پیش نویسی تهیه کرده و برای بررسی به سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات ارسال شده که پس از آن این پیش نویس به پژوهشگاه دانش‌های بنیادی ارسال خواهد شد.
   دکتر فیروزآبادی گفت: پیشنهاد می شود با تشکیل کارگروهی در مرکز ملی فضای مجازی براساس موضوعات مطروحه در تنظیم دستور العمل نحوه اختصاص نام دامنه از نظرات وزارتخانه های دیگر همچون وزارتخانه صمت به دلیل اهمیت فعالیت های اقتصادی در این فضا و وزراتخانه های فرهنگی مانند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش دعوت شود تا شاهد سندی با کمترین نواقص باشیم.
   وی در پایان ضمن تبریک دهه فجر و همزمانی افتتاح این پروژه با این ایام مبارک، تصریح کرد: مرکز ملی فضای مجازی در راستای موفقیت این پروزه با تمام ظرفیت و توان همکاری خواهد کرد.


   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.