• حراست از امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات، کاری مهم و استرتژیک برای کشور

   حراست از امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات، کاری مهم و استرتژیک برای کشور

   حراست از امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات، کاری مهم و استرتژیک برای کشور

   دبیر شورایعالی فضای مجازی: بر اساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی، نقش برجسته‌ای به مرکز مدیریت راهبردی افتا سپرده شده است و این مرکز باید براساس یک نگاه راهبردی توسعه یابد.

   دبیر شورای عالی فضای مجازی می‌گوید: برای حراست از امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات، طبق نظام ملی پیشگیری و مقابله با حوادث فضای مجازی، وظایف دستگاه‌های مسئول مشخص شده است.
   به‌گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت راهبردی افتا، دکتر سید ابوالحسن فیروزآبادی در مراسم تودیع رئیس قبلی و معارفه رئیس جدید این مرکز، همچنین افزود: بر اساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی، نقش برجسته‌ای به مرکز مدیریت راهبردی افتا سپرده شده است و این مرکز باید براساس یک نگاه راهبردی توسعه یابد.
   وی افزود: در اجرای مصوبه تقسیم کار ملی و پیشگیری و مقابله با حوادث سایبری با همکاری دستگاههای دخیل در مصوبه، موفقیت‌های چشمگیری صورت گرفته است و مقام معظم رهبری برای این موضوع اهمیت ویژه‌ای قائل هستند.
   دکتر فیروزآبادی با قدردانی از همکاری صمیمانه پلیس فتا، پدافند غیرعامل، وزارت ارتباطات و فنآوری اطلاعات و همچنین افتا با یکدیگر گفت: در هر نوع حمله سایبری باید همه ابعاد آن بطور دقیق بررسی شود و مرکز مدیریت راهبردی افتا در این زمینه ارشدیت دارد.
   دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اینکه مسئولیت امنیت سایبری هر یک از دستگاه‌های زیرساخت با بالاترین مقام آن سازمان است گفت: مرکز مدیریت راهبردی افتا باید از توانائی همه شرکت‌های مطرح در امنیت سایبری برخوردار باشد و امنیت سایبری حوزه‌های زیر ساخت را به همراه دیگر سازمان‌های مسئول بصورت کلان و جامع، کنترل کند.
   در این مراسم که اعضای کمیسیون عالی امنیت شورایعالی فضای مجازی، رئیس پلیس فتا و معاون سازمان پدافند غیرعامل هم حضور داشتند، آقای دکتر جاوید بعنوان رئیس جدید مرکز مدیریت راهبردی افتا معرفی و از خدمات آقای مهندس جواهری تقدیر شد.
   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.