• بی توجهی به موضوع انحصاردر کنفرانس برتر اینترنتی چین ،

   بی توجهی به موضوع انحصاردر کنفرانس برتر اینترنتی چین ،

   کنفرانس جهانی اینترنت سالانه چین معمولاً محفلی برای غول های فناوری و ارگان های دولتی این کشور است تا در مورد مسائل مهم روز بحث کنند.

   اما امسال ، تعداد کمی از افراد در مورد آنچه که انتظار می رود یک تغییر بزرگ برای صنعت باشد ، صحبت کردند درحالی که برنامه های دولت مرکزی همین ماه اعلام شد که هدف آن مهار کردن رفتارهای ضد رقابتی است.
   این برنامه ها توسط تحلیلگران به عنوان اولین تلاش جدی مقامات برای مساله ضد انحصاری پکن برای تنظیم شرکتهای فناوری که خدمات آنها در زندگی روزمره چین غالب است ، به ویژه علی باباو تنسنت توصیف شده است.
   اما علیرغم حضور مقامات عالی رتبه از جمله رئیس اداره فضای مجازی چین ،معاون وزیر در صنعت و اطلاعات و همچنین مدیران شرکت های مختلف فناوری این موضوع حساس بسیارکم در سخنرانی ها و میزگردها مطرح شد.
   تنها فردی که در یک سخنرانی اصلی آن را عنوان کرد ، مدیرعامل علی بابا بود که نظارت دقیق را "بسیار به موقع و ضروری" خواند.
   طبق پیش نویس 22 صفحه دستورالعمل ها ، مقامات چینی به دنبال جلوگیری از استفاده ناعادلانه از تخفیف ها و یارانه ها و استفاده از محدودیت های اعمال شده برای مشاغل تجاری هستند که مانع از فروش کالاها و خدماتشان در سایر سکو ها می شود.رگولاتورها همچنین به طور جداگانه گفته اند که آنها به دنبال تقویت نظارت بر حقوق مصرف کننده و محافظت از داده ها هستند ، که این امر بر شرکت های اینترنتی نیز تأثیر می گذارد.از نظر برخی ناظران ، با توجه به اینکه غول های فناوری فعلی می توانند از رونق شرکت های رقیب جلوگیری کنند ، تنظیم مقررات بیشتر یک پیشرفت طبیعی است.
   وانگ یویوی ، استاد مطالعات بین الملل در دانشگاه رنمین در پکن ، در حاشیه این کنفرانس گفت:وقتی دو غول بر بسیاری از جنبه های بازار چین تسلط دارند ، دیگران چگونه می توانند رشد کنند؟

   لینک اصلی خبر:
   https://www.reuters.com/article/us-china-cyberspace/at-chinas-premier-internet-conference-few-address-the-regulatory-elephant-in-the-room-idUSKBN2850JO

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.