• امنیت شبکه محور، مهم‌ترین وظیفه مرکز افتا

   ابوالحسن فیروزآبادی:

   امنیت شبکه محور، مهم‌ترین وظیفه مرکز افتا

   امنیت شبکه محور، مهم‌ترین وظیفه مرکز افتا

   دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی: امنیت شبکه محور از مهم‌ترین وظایف مرکز مدیریت راهبردی افتاست و همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها باید برای ایجاد این امنیت در کشور همکاری کنند.

   به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری؛ ابوالحسن فیروزآبادی که در جمع مدیران و کارکنان مرکز مدیریت راهبردی افتا سخن می‌گفت، افزود: دنیا در حال تغییر است و دیگر هیچ فاصله‌ای بین فضای حقیقی و فضای مجازی وجود ندارد و این دو فضا به طور کامل یکپارچه شده‌اند و گریزی از آن وجود ندارد.

   رئیس مرکز ملی فضای مجازی گفت: امنیت در فضای مجازی بحثی اساسی، مهم و راهبردی است چه از طریق نفی تهدید‌ها و برطرف کردن آن‌ها با شناسایی آسیب‌ها و مهاجمان ایجاد و چه از طریق حفاظت از دارایی‌ها تأمین شود.

   فیروزآبادی با اشاره به سه رکن تکنولوژیکی، اجتماعی و اقتصادی فضای مجازی افزود: امنیت در تمامی این ارکان مشترک است و لازم است در کنار امنیت فناوری به امنیت اقتصادی و اجتماعی فضای مجازی نیز توجه شود.

   وی با اشاره به حضور و فعالیت ۵ میلیارد نفر از جمعیت دنیا در فضای مجازی و گسترش روزافزون اینترنت اشیا گفت: هدف اصلی طراحان پلتفرم‌ها و ارکان سه‌گانه فضای مجازی حذف دولت‌ها و ملت‌هاست و اینترنت برای رسیدن به این هدف، به راحتی با آرایش شبکه‌ای خود مرز‌ها را درنوردیده است.

   دبیر شورای عالی فضای مجازی افزود: باید کار و فعالیت مرکز افتا توسعه و گسترش یابد و علاوه بر حفظ امنیت امروز فضای تولید و تبادل اطلاعات، به امنیت آینده نیز نگاه زیربنایی و راهبردی داشته باشیم.

   فیروزآبادی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها به دنبال سیطره جهانی بر دنیا هستند، گفت: در دنیای جدید، کاربران فضای مجازی به کارگران تبدیل می‌شوند و هم‌اکنون نیز دنیای سلطه، کاربران رسانه را مصرف‌کننده می‌داند.

   در جریان بازدید دبیر شورای عالی فضای مجازی و هیأت همراه از مرکز افتا، رضا جواهری رئیس این مرکز از اقدامات انجام شده در افتا گزارشی ارائه داد.

   تدوین طرح‌های مدیریت حوادث فضای مجازی، امن‌سازی زیرساخت‌های حیاتی در قبال حملات الکترونیکی، آموزش و فرهنگ‌سازی فضای سایبری، توسعه بازار صنعت افتا با مشارکت بخش خصوصی از جمله مهمترین اقدامات مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری عنوان شد.
   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.