• دولت با وجود مشکلات، از پیام‌رسان‌های بومی حمایت کند

   دبیر شورای عالی فضای مجازی:

   دولت با وجود مشکلات، از پیام‌رسان‌های بومی حمایت کند

   دولت با وجود مشکلات، از پیام‌رسان‌های بومی حمایت کند

   دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: دولت باید با تمام مشکلاتی که دارد، حمایت از پیام رسان‌های بومی را به صورت جدی دنبال کند.

   به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، سیدابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی امروز در مراسم افتتاح هسته شبکه ملی اطلاعات، اظهار داشت: از صد میلیون گوشی موبایل که در دست ایرانی‌ها است، 80 میلیون گوشی هوشمند است.

   وی ادامه داد: این موبایل‌ها زیرساخت مناسبی هستند که حتی بسیاری از کشورها که تولید ناخالص داخلی GDP بهتری نسبت به ایران دارند، این زیرساخت را ندارند.

   دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه نوآوری عامل بسیار مهمی در ارکان نظام اقتصادی است، گفت: حمله‌ای که در حوزه سکوها به ما انجام شد، سال‌ها دچار عقب ماندگی شویم.

   فیروزآبادی توضیح داد: سکوها و پلت‌فرم‌های خدماتی شامل پلت فرم بهداشتی، رسانه‌ای و بیمه‌ای سرویس‌های محتوایی هستند که به مردم خدمات ارائه می‌کنند و تلاش می‌کنیم تا چند سال آینده 12 سکوی بزرگ و انحصاری بومی داشته باشیم.

   وی خاطرنشان کرد: هر چه پلت‌فرم‌ها بزرگتر شوند، خدمات آنها وسیع‌تر و بهینه‌تر می‌شود، مانند گوگل که مجموعه‌ای از خدمات را ارائه می‌کند.

   دبیر شورای عالی فضای مجازی تاکید کرد: اما تلاش‌های سال‌های اخیر باعث شده که حجم زیادی از حملات سایبری که به کشور انجام می‌شود، از جمله حملات دی‌فیس که کنترل و شناسایی شد.

   فیروزآبادی اظهار داشت:‌ دولت با تمام مشکلاتی که دارد باید حمایت از پیام‌رسان‌ها را به صورت جدی دنبال کند، زیرا در گذشته هیچ زیرساخت پیام رسانی در کشور وجود نداشت، اما امروز هم پیام رسان داریم که بخشی از ترافیک کشور بر بستر آنها مبادله می‌شود.

   وی افزود: امروز تنها متوجه هستیم که پلت‌فرم پیام‌رسانی کشور در اختیار خارجی‌ها قرار گرفته اما در واقع اگر به موقع هوشیار نشویم، سایر پلت‌فرم‌های مورد استفاده که باید بومی باشند نیز در اختیار خارجی‌ها قرار خواهد گرفت و از این رو امروز باید برای سال‌های آینده برنامه‌ریزی کنیم.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.