• سرمایه‌گذاری 1 میلیارد دلاری MIT برای تاسیس کالج رایانش و تحقیقات هوش مصنوعی

   سرمایه‌گذاری 1 میلیارد دلاری MIT برای تاسیس کالج رایانش و تحقیقات هوش مصنوعی

   سرمایه‌گذاری 1 میلیارد دلاری MIT برای تاسیس کالج رایانش و تحقیقات هوش مصنوعی

   این ابتکار بین رشته‌ای 1 میلیارد دلاری علوم کامپیوتر، هوش مصنوعی (AI)، علوم داده‌ها و برنامه‌های مرتبط از نقاط مختلف این کشور را گرد هم خواهد آورد.

   انستیتو تکنولوژی ماساچوست (MIT) در حال ایجاد یک کالج رایانش با کمک اهدایی 250 میلیون دلاری از سوی سرمایه‌گذار میلیاردر "استیون ای شوارتزمن"، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی (Blackstone) است، اقدامی که «مهم‌ترین تجدید ساختار» آن از سال 1950 توصیف شده است.
   به نقل از سیودایو، این ابتکار بین رشته‌ای 1 میلیارد دلاری، که دربرگیرنده پست‌های جدید هیئت علمی و یک ساختمان مرکزی جدید است، علوم کامپیوتر، هوش مصنوعی (AI)، علوم داده‌ها و برنامه‌های مرتبط از نقاط مختلف این کشور را گرد هم خواهد آورد.MIT همچنین ریاست جدیدی را برای این کالج منصوب خواهد کرد.
   این کالج جدید، که نام شوارتزمن را بر خود خواهد داشت، به کنکاش و ترویج استفاده از AI در رشته‌های نانوتکنولوژی با تمرکزی بر ملاحظات اخلاقی خواهد پرداخت، ملاحظاتی که با جا افتاده شدن این تکنولوژی در بسیاری از زمینه‌ها به یک دغدغه فزاینده تبدیل می‌شوند.این حرکت نشانگر تداوم احساس نیاز به ایجاد شراکت‌هایی بین شرکت‌های تکنولوژیکی و دانشگاه‌ها است.گفته می‌شود که این قرارداد، سرمایه‌گذاری رو به رشدی را در تحقیقات پیچیده تکنولوژی ایجاد می‌کند.
   پارسال، این دانشگاه، طرح‌هایی را برای همکاری با IBM در یک تلاش ده ساله 240 میلیون دلاری برای تحقیقات در زمینه AI اعلام نمود.لابراتوار AI MIT-IBM Watson حاصله، با یک تاسیسات تحقیقاتی IBM در بوستون در یک مکان واقع شده و دانشجویان و اعضای هیئت علمی و همچنین محققان دانشگاهی و IBM را برای ارتقاء تاثیر AI در صنایع مختلف گرد هم می‌آورد. اخیرا، IBM با همکاری دانشگاه کلمبیا برای توسعه صلاحیت‌های تحقیقاتی در زمینه تکنولوژی بلاکچین از طریق «مرکز کلمبیا-IBM» و «شفافیت داده‌ها» وارد عمل شد. موسسات عمومی نیز در حال به چنگ آوردن منابع مالی در این زمینه هستند.در ماه اوت، دانشگاه ویسکانسین-مدیسون خبر از سرمایه‌گذاری 100 میلیون دلاری شرکت تایوانی Foxconn سازنده تجهیزات الکترونیکی برای پشتیبانی از مهندسی و تحقیقات داد.
   البته شرط این کمک اهدای 100 میلیون دلار دیگر از سوی این دانشگاه بود، و خواسته شده بود که یک مرکز تحقیقات بین رشته‌ای در نزدیکی کارخانه آتی تولید نمایشگر LCD ده میلیارد دلاری Foxconn در شهر ریسین ایالت ویسکانسین، در 100 مایلی پردیس اصلی این دانشگاه، تاسیس شود.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.