• قوانین جدید غول های فناوری برای کاهش تهدیدات سایبری

   قوانین جدید غول های فناوری برای کاهش تهدیدات سایبری

   قوانین جدید غول های فناوری برای کاهش تهدیدات سایبری

   دولت انگلیس اخیرا در پی اصلاح قوانین موجود برای شرکت های فناوری بزرگریال برای فعالیت در این کشور برامده است.

   شیوه نامه جدید دولت انگلیس برای صنایع و شرکت های فناوری، که در هفته جاری منتشر می شود، استفاده تولید کنندگان از رمزهای عبور پیشفرض آسان و قابل حدس، چون «password» و «admin» را در تجهیزات متصل به اینترنت، منع می کند. این امر، سبب دشوار شدن هک و نفوذ به سیستم های متصل به فضای مجازی می شود.
   بر اساس گزارش وبگاه تلگراف، امروزه، صدها میلیون محصول نا مربوط، از خرس های اسباب بازی هوشمند، تا ماشین های ظرفشویی دیجیتال، به اینترنت متصل هستند. این امر، افزایش آسیب پذیری و خطرات موجود در فضای مجازی را به صورت روز افزون افزایش می دهد.
   دیوید لیدینگتون (David Lidington)، وزیر کابینه بریتانیا، اخیرا طی مصاحبه با وبگاه یاد شده، گفت: ما باید برای مقابله با تهدیدات پنهان دستگاه های متصل به اینترنت و از بین بردن خطرات موجود، اکنون اقدامات مورد نیاز را اتخاذ کنیم. بر اساس تخمین دولت، حدود 420 میلیون وسیله متصل به اینترنت در بریتانیا وجود دارد. محققان امنیتی معتقدند که اکثر این ابزار، با یک جستجوی ساده در گوگل و یافتن اطلاعات ورود به حساب کاربری پیشفرض، قابل هک هستند.
   دستور العمل جدید، که از سوی دولت برای بخش صنعت و فناوری منتشر خواهد شد، استفاده تولید کنندگان از رمزهای عبور پیشفرض آسان و قابل حدس، چون «password» و «admin» را در تجهیزات متصل به اینترنت، منع می کند.
   مرکز امنیت سایبری ملی بریتانیا (the National Cyber Security Centre) نیز خرده فروشان را از خرید محصولات تولید کنندگانی که به این شیوه نامه پایبند نیستند، منع کرده است.
   حامیان اصلی اجرای این شیوه نامه، شرکت های «Hive» و «HP»، در پی افزایش آگاهی صنایع از خطرات تجهیزات متصل به اینترنت اشیا، هستند.سال گذشته، محققان امنیتی، آسیب پذیری های شاخص بسیاری در تجهیزات یاد شده یافتند. بر اساس نتایج این تحقیقات، اسباب بازی های هوشمند می توانند به دوربین های جاسوسی و جاروبرقی ها به ابزار شنود بدل شوند.
   قوانین جدید، همزمان با شدت یافتن حملات سایبری گروه های مستقل و دولت ها به زیرساخت های این کشور، منتشر می شود. دولتمردان بریتانیا روسیه و چین را بزرگترین تهدیدات سایبری خود در حال حاضر، توصیف می کنند.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.