• ممنوعیت ارز بیت کوین در کدام کشورهای جهان اعلام شده است؟

   ممنوعیت ارز بیت کوین در کدام کشورهای جهان اعلام شده است؟

   ممنوعیت ارز بیت کوین در کدام کشورهای جهان اعلام شده است؟

   از سال ۲۰۰۹ به بعد با ورود بیت کوین به بازار تا کنون، شهرت این ارز دیجیتالی روز به روز گسترش پیدا کرده است اما همچنان در برخی از کشورهای دنیا ممنوعیت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی مانند لایت کوین و اتریوم وجود دارد. آمریکای شمالی هیچ ممنوعیتی علیه بیت کوین در نظر نگرفته است. در نتیجه افراد ساکن این قاره بدون هیچ ممانعت و محدودیتی می‌توانند به خرید، فروش، تجارت و استخراج بیت کوین دست بزنند. اما سایر نقاط دنیا اوضاع به آسانی آمریکا و کانادا نیست. این مقاله را تا انتها بخوانید تا دریابید که در کدام کشورها ممنوعیت ارز بیت کوین مانع از استفاده راحت و قانونی آن در معاملات مختلف می‌شود.

   ممنوعیت ارز بیت کوین در مراکش
   در ماه نوامبر سال ۲۰۱۷، ممنوعیت ارز بیت کوین اعلام شد. چند روز قبل از این تاریخ، شرکت MTDS در این کشور که یک شرکت خدمات دیجیتالی است، اعلام کرده بود که برای پرداخت‌هایش بیت کوین هم می‌پذیرد. اما هر گونه خرید و فروش و تجارتی با بیت کوین در کشور مراکش کاملا ممنوع است.
   بولیوی
   کریپتوکارنسی‌ها هیچ‌وقت در بولیوی وجاهت قانونی نداشته‌اند. دولت این کشور ممنوعیت ارز بیت کوین را با قوانین سفت و سختی پیگیری می‌کند. تعدادی از افراد به خاطر خرید و فروش یا استخراج بیت کوین دستگیر شده‌اند و اگر دولت متوجه فعالیت در این زمینه بشود، جرایمی نقدی را به مجرمان تحمیل می‌کند.
   اکوادور
   در اواسط سال ۲۰۱۴، اکوادور هم ممنوعیت ارز بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی را رسما اعلام کرد. این ممنوعیت در راستای اصلاحات مالی در این کشور بود. ممنوعیت بیت کوین با هدف از بین بردن رقیب برای ارز دیجیتالی وطنی اکوادور بود. ارز دیجیتالی اکوادور ارزی شبیه بیت کوین نیست و مبتنی بر سیستم بلاک چین کار نمی‌کند بلکه فقط نوعی پول دیجیتالی است که براساس دلار آمریکا ارزش‌گذاری شده است. هر چند که بیت کوین در اکوادور ممنوع است اما سخت‌گیری‌ها پیرامون آن به اندازه بولیوی نیست و تعدادی از افراد مشغول به فعالیت در بازار آن هستند.
   چین
   در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۷، چین هم ممنوعیت ارز بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی را اعلام کرد. با وجود این ممنوعیت، عده زیادی از چینی‌ها که قبل از سال ۲۰۱۷ مشغول به فعالیت با بیت کوین بودند همچنان به کار خود ادامه دادند. آنها فعالیت‌های خود در حوزه ارزهای دیجیتالی را از طریق پیام‌رسان تلگرام و وی‌چَت پیگیری می‌کنند. سخت‌گیری دولت چین پیش از آنکه متوجه افراد باشد، شامل حال شرکت‌های فعال در این عرصه می‌شود.
   نپال
   محکومیت فعالان در بازار کریپتوها در کشور نپال بسیار سنگین است. آن‌ها هم ملزم به پرداخت جرایم مادی هستند و هم باید به زندان بروند. به همین خاطر ورود به فعالیت‌های مرتبط با بیت کوین در این کشور چندان عاقبت خوبی به همراه نخواهد داشت.
   بسیاری از دولت‌ها در حال بررسی و سنجش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی هستند. مدتی طول می‌کشد تا این ارز تازه‌وارد جای خود را باز کند و همه وجود و حضورش را بپذیرند. ارزهای دیجیتالی تازه در ابتدای راه خود هستند. با وجود ظرفیت‌های فراوانی که این ارزها و سیستم فناوری بلاک چین دارد باز هم در صورت فراهم نبودن زیرساخت‌های لازم برای به کارگیری رسمی آن، معضلات مالی و اقتصادی و چه بسا سیاسی سنگینی، در دنیا به وقوع خواهد پیوست.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.