• فضای مجازی سبب توانمندسازی اقتصاد کشور می‌شود

   قائم مقام رئیس مرکز ملی فضای مجازی:

   فضای مجازی سبب توانمندسازی اقتصاد کشور می‌شود

   فضای مجازی سبب توانمندسازی اقتصاد کشور می‌شود

   قائم مقام رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور گفت: فضای مجازی سبب توانمندسازی اقتصاد کشور می‌شود و افزارها به اجرای بهتر مشاغل جدید کمک می‌کنند.

   به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، مجتبی جعفری ظهر امروز در مراسم افتتاحیه مرکز مدیریت افتا استان خوزستان که در سالن شهید رجایی استانداری استان، اظهار داشت: اعیاد شعبانیه را تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم آمادگی لازم را برای ورود به ماه خدا داشته باشیم.
   وی با اشاره به این‌که دارایی‌ها به سمتی می‌رود که دانایی به همراه دارد، بیان کرد: امروزه اطلاعات و داده‌ها به نقدینگی تبدیل می‌شود.
   قائم مقام رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور در دنیا از ارزش اطلاعات استفاده می‌کنند، گفت: بسیاری از خدمات فضای مجازی مستقیم پول نمی‌شوند اما از اطلاعات جمع‌آوری شده ارزش افزوده تولید می‌کنند و تبدیل به نقدینگی می‌شود.
   وی با بیان این‌که پردازش اطلاعات چراغ راهی برای تولیدکنندگان اقتصادی دنیاست، گفت: در صنعت و خدمات نگاه باید تغییر کند و از حالت سخت افزاری به سمت فضای مجازی معطوف کرد.
   جعفری با اشاره به این‌که نیاز به مهارت‌های بالا افزایش پیدا کرده و نیروی انسانی نقش اصلی را ایفا می‌کند، بیان کرد: خوزستان توانایی دارد که در حوزه فضای مجازی نقش آفرینی کند.
   قائم مقام رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور به کمک‌های این حوزه به اقتصاد کشور اشاره کرد و ادامه داد: فضای مجازی سبب توانمندسازی اقتصاد کشور می‌شود و افزارها به اجرای بهتر مشاغل جدید کمک می‌کنند.
   وی خاطرنشان کرد: فضای مجازی اقتصاد جدیدی را می‌سازد و اقتصاد بزرگی است؛ بسیاری از اقتصادهای سنتی در این فضا نمی‌توانند خودنمایی کنند.
   جعفری خاطرنشان کرد: باتوجه شعار سال با گرایش اقتصاد می‌توان از طریق فضای به پیشرفت و تحقق آن کمک کرد.
   وی با اشاره به این‌که در سال 2015 بازی‌های رایانه ای 57/6 میلیارد یورو بازار داشت، ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود در سال 2019 این بازی‌ها 81/7 میلیارد یورو بازار را به خود اختصاص دهند.
   قائم مقام رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور با اشاره به این‌که فضای اقتصادی دنیا به سمت فضای اقتصاد مجازی گرایش پیدا می‌کند، افزود: بازار فاوا رو به رشد است و در سال 2015 گرایش اطلاعات و اقتصادی در فضای مجازی 3 هزار و 800 میلیارد یورو بود.
   جعفری عنوان کرد: سهم کشور در فضای مجازی و حوزه فناوری اطلاعات نسبت به کشورهای همسایه 35 هزار میلیارد تومان تخمین شده و باتوجه به برنامه ششم توسعه باید به 120 میلیارد برسد.
   وی گفت: خوزستان در زمینه فضای مجازی می‌تواند نقش آفرینی کند و مقدمه‌ای برای ورود به عرصه‌های جهانی همراه با ایجاد فرصت‌های اشتغال باشد.
   قائم مقام رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور با اشاره به این‌که برای ایجاد اشتغال در این عرصه‌ها نیاز است که شرکت‌های گوناگونی را در سطح‌های مختلف ایجاد کرد، ادامه داد: می‌توان با شرکت‌های 10 یا 12 نفره این اقتصاد را هدف قرار داد.
   جعفری با اشاره به این‌که پیش از ورود به عرصه اشتغال در حوزه فضای مجازی باید زیرساخت‌ها فراهم شود، خاطرنشان کرد: افتا از مهم‌ترین زیرساخت‌ها برای توسعه است.
   وی ادامه داد: گسترش فضای مجازی نیازمند راهبرد است و در سال 87 با عنوان افتا ابلاغ شد و در آن 29 نظام پیش‌بینی شده است.
   قائم مقام رئیس ستاد مرکز ملی فضای مجازی کشور با اشاره نقش مرکز مدیریت افتا، ادامه داد: هدایت و مدیریت کلان حوزه فضای مجازی است.
   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.