• طبقه بندی مقالات
  • کره جنوبی، مقررات جدیدی را برای مبادله رمزارزها منتشر نمود
   مقررات مبادله رمزارزها، در سراسر دنیا و همچنین در کره جنوبی به یکی از مسائل مهم روز بدل شده است. کمیسیون خدمات مالی (FSC)، به تازگی اقدام به انتشار یک چارچوب قانونی جدید در رابطه با رمزارزها نموده است که اگر چه از استحکام و جدیت بیشتری برخوردار است اما به طور کلی، کاملاً پذیرای مبادلات مشروع رمزارزها است.
   دستورالعمل های جدید ممانعت از پولشویی، به طور خاص، در بورس های رمزارزها هدف قرار گرفته اند اند. Bithumb (پلت فرم مبادله رمزارز) در کره جنوبی، که اخیراً به دلیل هک وسیع در صدر اخبار بوده است، چارچوبی را برای مبارزه با پول شویی (AML) و الزامات مرتبط با شناخته شده بودن مشتری (KYC)، برای ابن مبادلات مقرر نموده است.
   FSC قوانین موجود در رابطه با مبادلات رمز ارز و نظارت بر کاربر را سخت تر نموده و از واحد اطلاعات مالی کره (KFIU) که ناظر ملی امور مالی است، درخواست کرده که بر مبادلات رمزارز و فعالیت کاربران کنترل داشته باشد. FSC همچنین از مقامات محلی خواسته که سه بانک بزرگ Nonghyup، Hana و Kookmin را که خدمات بانکداری و حساب های مجازی را در اختیار بورس های رمزارز قرار می دهند، بررسی نمایند.
   بورس های رمز ارز برای اعتبارآزمایی مشتری (CDD) و همچنین بررسی کافی پیش زمینه افراد با هدف تضمین عدم استفاده بیگانگان از بورس های رمزارز محلی برای خرید یا فروش دارایی های دیجیتال، مورد نیاز هستند. به علاوه، بورس ها باید تضمین نمایند که مجرمین از حساب های شخصی افراد برای پولشویی استفاده نمی کنند و همچنین باید از انجام مبادلات مشکوک و پردازش پرداخت ها ممانعت به عمل آورند.
   دومین سیاست اعمالی دولت کره، ممانعت از ظهور مجدد پدیده ”Kimchi Premium“ (اختلاف مبان قیمت رمزارزها در بورس کره جنوبی نسبت به سایر بورس ها) از طریق کشف تحرکات سرمایه ای مشکوک به درون یا بیرون از بورس های رمزارز و حساب های بانکی مرتبط با این بورس ها می باشد. اگر بانک ها دلیلی مبنی بر اینکه یک کاربر یا سازمان در حال انتقال وجوه قابل توجهی از سرمایه تنها با هدف سودجویی از Kimchi Premium هستند، مقامات می توانند آن فرد یا سازمان را مورد بررسی قرار دهند. این سیاست ها و مقررات جدید، نشان دهنده تمایل دولت کره به قانون مند نمودن رمزارزها است، حتی به قیمت اینکه، عموم مردم این تصمیم را در حکم مشروعیت بخشی به بخش رمزارز محلی به شمار آورند.   منبع اصلی مقاله


   منبع درج


   منابع


   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.