• طبقه بندی مقالات
  • 101 امین اجلاس کارگروه مهندسی اینترنت (IETF) در لندن برگزار گردید

   کارگروه مهندسی اینترنت(IETF) ، برترین سازمان تدوین استانداردهای فنی اینترنت است. این سازمان، اجتماعی گسترده و باز از طراحان شبکه، مهندسین، اپراتورها، فروشندگان و محققین درگیر در موضوعاتی چون تحول معماری اینترنت و عملکرد صحیح اینترنت را گرد هم می آورد. فعالیت IETF در قالب شش ناحیه فنی شامل ناحیه کاربردی (art)، ناحیه عمومی (gen)، ناحیه اینترنت (int)، ناحیه عملیات و مدیریت (ops)، ناحیه مسیریابی (rtg)، ناحیه امنیتی (sec) و ناحیه حمل (tsv)، سازماندهی شده است. هر یک از این نواحی شامل تعدادی گروه کاری هستند که بر روی حوزه فعالیت آن ناحیه تمرکز دارند. ساختار این نواحی توسط گروه راهبری مهندسی اینترنت (IESG) که اعضای آن را مدیران نواحی تشکیل می دهند، تعیین می گردد.
   IETF همچنین بر روی گستره وسیعی از تکنولوژی های شبکه که مبانی رشد و تحول اینترنت را فراهم می آورند، تمرکز دارد. برخی از این تکنولوژی های مهم که کار بر روی آن ها میان نواحی مختلف IETF تقسیم شده است عبارت از اینترنت اشیاء (IoT)، مدیریت شبکه های خودکار شده (ANM)، تکنولوژی های جدید حمل و ... می باشد.
   در 101امین اجلاس IETF که از 17 تا 23 مارس 2018 در لندن برگزار گردید، بیش از 1000 تکنولوژیست برتر گرد هم آمدند. در این جلسه اعضای جدید شورای معماری اینترنت (IAB) و همچنین اعضای جدید IESG به طور رسمی در جایگاه خود قرار گرفتند.

   منبع اصلی مقاله


   منبع درج


   منابع


   آدرس وب سایت

   ietf.org

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.